Çarşamba

30°C | 22°C
Perşembe

32°C | 21°C
Cuma

31°C | 18°C
İletişim Merkezi

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Karanlıktan aydınlığa çıkışında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle tüm Halkımızı ve Türk İslam alemini tebrik ediyor, Peygamber sevgisinin gönüllerimize sirayet etmesini ve kök salmasını diliyorum. 

Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü, ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı, ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Rahmet Peygamberi, Hz Peygamber(SAV), sözlerinde ve bu sözlerin ifade ettiği anlamlarda, bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

Onun aracılığı ile insanlığa gönderilen İslam dini de tebliğin başlangıcından zamanımıza kadar uzanan süreçte, rahmet, adalet, paylaşım, barış ve güvenlik gibi önemli ilkeleri her zaman önde tutarak umutsuz ve çaresiz insanların ümit ve ışık kaynağı olmaktadır. Bizlere düşen, her sözü ve davranışı insanlığın ufkunu açan Peygamberimizi, içimizde ve çevremizde yeniden anlamak ve O'nun bize kazandırdığı, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa, haklının yanında yer alma, hak ve doğru olanı temsil etme gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır. 

Mevlid Kandilinin, Cennet Vatanımızın huzur ve mutluluğuna, Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyor, bir kez daha tüm Halkımızın Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 

Saygılarımla,

Mustafa CİNGÖZ        
Pınarhisar Belediye Başkanı

ÖNCEKİ MESAJLARI
Rota Dizayn