İHSAN TALAY

İHSAN TALAY

BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS BAŞKANI

  • 1153

1985 yılında Pınarhisar’da doğdu. İlköğrenimini Pınarhisar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ve lise öğrenimini ise Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde  tamamladı.
Erciyes Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine, Kırıkkale Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde devam ederek Beykent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
2010-2012 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol - Asfalt Şube Müdürlüğü’nde görev yaptı.
2012 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki kamu görevinden kendi isteği ile ayrılarak, kendini mesleki anlamda daha da geliştirmek amacıyla yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli inşaat projelerinde yönetici pozisyonunda çalıştı.
Sonrasında; kamusal alanda ve özel sektörde edindiği tecrübelerin ışığında “Talay Mühendislik“ firmasını kurdu.
İstanbul ve Ankara’da da pek çok Sivil Toplum Kuruluşunda görev alan Talay, Pınarhisarda faaliyet gösteren Dikilitaş Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcılığı ve Pınarhisar Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Talay, iş ve kültürel amaçlı olarak, dünyanın farklı kıtalarında bulunan pek çok ülkeye seyahat etti ve böylece 48 dünya ülkesini görerek kültür, yaşam, şehirleşme, ekonomi ve insan ilişkileri açısından inceleme fırsatını yakaladı.
Siyasete 2003 yılında adım atan Talay, Pınarhisar Gençlik Kolları ve İlçe Teşkilatının çoğu kademesinde görevler aldı.
Pınarhisar’ın değişimi, dönüşümü ve gelişimi için 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri’nde Pınarhisar Belediye Başkanlığı’na aday olan Talay, halkımızın teveccühleriyle Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir.

 

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.