Başkanın Özgeçmişi

Gönlümüz Bir, Sevdamız Bir, İlçemiz Bir! Birlikte, Pınarhisar'ı omuzlarımızın üzerinde hak ettiği konuma yükselteceğiz!

İhsan TALAY - İnşaat Mühendisi
Pınarhisar Belediye Başkanı

1985 yılında Pınarhisar’da doğdu. İlköğrenimini Pınarhisar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ve lise öğrenimini ise Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde  tamamladı.

Erciyes Üniversitesi’nin İnşaat Teknolojisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine, Kırıkkale Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde devam ederek Beykent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2010-2012 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol - Asfalt Şube Müdürlüğü’nde görev yaptı.

2012 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki kamu görevinden kendi isteği ile ayrılarak, kendini mesleki anlamda daha da geliştirmek amacıyla yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli inşaat projelerinde yönetici pozisyonunda çalıştı.

Sonrasında; kamusal alanda ve özel sektörde edindiği tecrübelerin ışığında “Talay Mühendislik“ firmasını kurdu.

İş hayatında, uzun yıllar Pınarhisar Belediyesi’nde görev yapmış olan anne ve babasından edindiği bilgi birikimi de kendisine yol gösterici oldu.

İyi derecede İngilizce bilen Sn. İhsan Talay, iş ve kültürel amaçlı olarak, dünyanın farklı kıtalarında bulunan pek çok ülkeye seyahat etti ve böylece 43 dünya ülkesini görerek kültür, yaşam, şehirleşme, ekonomi ve insan ilişkileri açısından inceleme fırsatını yakaladı.

Ankara ve İstanbul’ da sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Sn. Talay, Sivil Toplum Kuruluşları’nda görev aldı.

Siyasete 2003 yılında başlayan Sn. Talay, Pınarhisar’da faaliyet göstermekte olan Dikilitaş Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcılığı ve Pınarhisar Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Pınarhisar’ın değişimi, dönüşümü ve gelişimi için 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri’ne katılarak, halkımızın teveccühleriyle Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir.

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.