GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ

Pınarhisar'da Güneş Enerjisi Santrali Çalışmaları Çok Yakında Başlıyor!

Pınarhisar Belediyesi, kendi elektrik enerjisini üreteceği ‘Güneş Enerjisi Santrali’ hazırlıklarına başladı. Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Ankara’dan bir haber daha getirdi. Başkan Talay, Pınarhisar’a yapılacak olan Güneş Enerjisi Santrali’nin Pınarhisar’a 25 yılda 23 Milyon TL’lik gelir sağlayacağını bildirdi.


Uzun süredir konuşulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) için Pınarhisar Belediyesi tarafından büyük adımlar atıldı. Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay’ın bir süredir hayata geçirmek için çabaladığı bu proje, Pınarhisar’a oldukça yararlı gelişmeler getirecek. Sera gazı salgılamadan tamamen doğa dostu olan ‘Güneş Enerji Santrali’ çevre dostu olacak ve bununla birlikte doğada bol miktarda bulunan güneş ışığı ile çalışacak. Doğa dostu olan bu proje Pınarhisar’a 25 senede 23 Milyon TL gelir sağlayacak ve bu proje kapsamında bütün belediye tesisleri bu enerji kaynağından beslenecek. 

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.