Doğal Gaz 3. Etap Bitti.

Doğal gaz çalışmalarında son durum

Pınarhisar ‘Doğal Gaz’a Kavuştu

Pınarhisar Belediyesi, çalışmaları bir süredir devam eden ‘Doğal Gaz Projesi’nde son aşamaya geldi. Pınarhisar’a ilk gaz, 16 Kasım’da Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay’ın ‘doğal gaz’ vanasını açması ile verildi.

Doğal gaz CNG Dolum istasyonu çalışmalarımız şu anda başlamış durumda. Bu istasyon ile kömür ve fuel-oil’in yarattığı sorunlar yaşanmamakla beraber eleman tahsisi ve kirlilik gibi problemler de ortadan kalkacak. Kül ve atık bırakmayacak olan dolum tesisimiz, koku ve ses yapmaz. Dolayısıylada mahalle sakinlerimizi rahatsız etmeyecektir. CNG Dolum İstasyonu 5000 metreküp kapasiteli olmakla birlikte, kullanım ihtiyacına göre 3000 metreküpe kadar düşebilen bir istasyon olarak inşaa edilicektir. 4 adet tır sığabilecek genişlikte bir istasyon platformu kurularak kesinti yaşanmadan gaz aktarımı sağlanacak.

Beylik Mahallesi, Cezaevi arkası istikametinde başladığımız çalışmalar ile Beylik Mahallemizin büyük bir bölümü Ocak 15 itibari ile bitmiş olacaktır. Şubat ayı itibariyle de ikinci etapta planlanan her yere doğal gazı verilecektir.

                           

 

 

 

 

 

 

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.