TOKİ PROJESİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Başkan Talay'ın Girişimleriyle İlçemizde 140 adet 2+1, 64 adet 3+1 Toplamda 204 Konut Yapılacak.

Pınarhisar Belediyesinden Dev Proje

Pınarhisar Belediyesi, insanın temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacına yönelik çalışmalarının müjdesini verdi. Pınarhisar’da ev sahibi olmayan kimse kalmasın diyerek çıktıkları bu yolda, toplu konut çalışmalarının başladığını bildirdi. 10 Aralık’ta ihalesi gerçekleşen projenin 2021 yılında inşaatına başlanması planlanıyor.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay konu ile ilgili yaptığı açıklamada ilçede orta ve dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için imkan sağlayan TOKİ Projesi ile toplamda 204 adet konut sahiplerini bekliyor olacak. 140 daire 2+1, 64 daire 3+1 olarak planlanan projede ödemelerin 10 yıl, 15 yıl ya da 20 yıl taksitli olarak vatandaşın talep ve ihtiyacına yönelik seçenekler de mevcut. Pınarhisar Belediyesi bu proje ile vatandaşın ev sahibi olma ihtiyacına kökten çözüm getirmeyi hedefliyor.

Mahalle ve komşuluk kültürüne uygun olarak üretilen projede 2 etaptan oluşuyor. Konutların dışında 24 dükkan, 24 derslikli okul, 1 camii ve çevre düzenlemesi ile birlikte vatandaşın kullanımına ve sosyal yaşamına uygun hale getirilecek.

 

 

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.