15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

16 Temmuz 2020 00:44 Pınarhisar Belediyesi 579

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay, Pınarhisar Kaymakamı Sn. Soner Divli, Garnizon Komutanı Sn. Ömer Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Sn. Yiğit Can Üner, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Hüsnü Uz, protokol üyeleri, STK Yöneticileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay yaptığı konuşmada;
"Kıymetli Protokol Üyeleri öncelikle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nüzü kutlar, saygılarımı sunarım. 

Binlerce yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda nice savaşlar, nice felaketler, nice badireler atlatmış;
Vatanımıza, benliğimize ve bağımsızlığımıza sahip çıktık. 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı bağımsızlık ateşinin, devletimizin özgürlük mücadelesinin son nihai noktası diye düşündük. 

Aradan geçen yaklaşık 100 yıla rağmen huzur içinde yaşadığımız Cennet ülkemizde, 15 Temmuz Gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya uğradık. 

Ülke tarihimizin en karanlık gecelerinden birini yaşadığımız 15 Temmuz Gecesi, Aziz Milleti'miz bağımsızlığımıza göz diken, gök kubbemizdeki al bayrağımızı indirmeye ve İslâm'ın nuru Ezan-ı Şerifi dindirmeye çalışan bir grup vatansızın ihanetiyle sarsıldı!

Bu Fedakar Milletin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yuvalanmış, bu toprakların nimetiyle beslenen hainler aydınlık geleceğimize darbe vurmak için taarruza geçmiş, Milletin sahibi olduğu namluları yine ne acıdır ki bu Aziz Millete çevirmiştir. 

Şerefli üniformalarını ihanet ile kirleten bu güruh, düşmana karşı kullanacakları tankları, bu ülkenin evlatlarına doğrultmuş, onlarca vatandaşımızı şehit etmiş, yaralamışlardır. 

Genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle tıpkı yüzyıl öncesi gibi koca bir yumruğa dönüşen Milli İrade; cuntacı hainlerin tüm silahlarını yerle yeksan etmiştir. 

Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde milletimiz, cesaretiyle, kararlı ve dik duruşuyla tüm dünyaya bir kez daha demokrasi dersi vermiş, ülkemize ve devletimize kastedecek her türlü unsura gereken mesajı vermiştir. 

21. Yüzyılda yeniden tarih yazan Türkiye, Başkomutanımızın çağrısıyla meydanlara sel olup, yarınlarımıza darbe vurmak isteyen karanlık yüzlere gerçek bir darbe yapmıştır. 

1071'den bu yana uğruna canlar verilen bu topraklarda, Aziz Milleti'miz iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir. 

15 Temmuz çiğnense cihan, çiğnetmem yurdumu diyenlerin, şehadete koşan kahramanların zaferidir! 

15 Temmuz ezanları susturan darbelerden, darbeleri ezen Sela seslerinin zaferidir. 

Selam Olsun tanka karşı dimdik duran Kahramanlara! 

Helal olsun darbeye darbe yapan korkusuzlara! 

Adını tarihin şerefli sayfalarına yazdıran tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize Rabb'imden şifalar diliyorum. 

Vatan size minnettardır. 

Üstadın da dediği gibi;
"Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak 
bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.”

Saygılarımla!" ifadelerini kullandı. 

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.