AŞEVİ PINARHİSARLILARIN İÇİNİ ISITMAYA DEVAM EDİYOR

12 Ocak 2021 13:56 Pınarhisar Belediyesi 452

Pınarhisar festival alanında bulunan aşevi, yüzlerce ihtiyaç sahibinin içini ısıtmaya ve karınlarını doyurmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz aylarda Pınarhisar festival alanı sınırları içerisinde bulunan ve uzun süredir kullanılmayan 200 metrekarelik harabe alana tam donanımlı bir aşevi yapılmıştı. Açıldığı ilk günden beri ihtiyaç sahibi Pınarhisarlıların akın ettiği aşevi, profesyonel ellerden çıkan sıcacık yemekler ile Pınarhisarlı ailelerin içini ısıtmaya devam ediyor.

MENÜLER PROFESYONEL ELLERDEN

Aşevinin aylık olarak belirlenen menüsünü profesyoneller oluşturuyor. Aşevi menüsünü belirlemek için Gıda mühendisleri her ay başı bir tablo oluşturuyor ve bu tabloyu usta aşçılara iletiyorlar.

Yemek dağıtılmadan 15 dakika önce elektronik sistemlerden halk bilgilendiriyor ve bu sayede yemek saatlerini kaçırmıyorlar. Günlük yüz kişiye kadar yemek yapabilen aşevi Pınarhisar’da ihtiyaçlı insanların yüzünü güldürüyor ve güldürmeye devam edeceğe de benziyor.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.