Bir Tarih Canlanıyor

13 Ekim 2015 14:39 Pınarhisar Belediyesi 1754

' PINARHİSAR KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR. '' ADLI PROJEMİZ , YAPILAN TÜM DEĞERLENDİRMELERİN ARDINDAN BAŞARILI PROJELER ARASINDA BULUNARAK DESTEKLENMEYE HAK KAZANMIŞTIR. EYLÜL AYI İÇERİNSİDE FAALİYETLERİNE BAŞLANAN PROJEMİZ 15 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANARAK İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULACAKTIR.


PROJE BİLGİLERİ ;


PROJE ADI : PINARHİSAR KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR


BAŞVURU SAHİBİ : PINARHİSAR BELEDİYESİ


REFERANS NO : TR21/15/KÖA/0042

PROJE KOORDİNATÖRÜ : İNŞAAT MÜHENDİSİ HASAN İBRAHİM YILMAZ

PROJE KOORDİNATÖR YRD. : İNŞAAT MÜHENDİSİ UFUK ERBAY

PROJE SÜRESİ   : 15 AY

DESTEK ORASI  : %65


PROJEMİZİN GENEL AMACI ;  İLÇEMİZİN SOSYO-KÜLTÜREL ALT YAPISINI VE YAŞAM KALİTESİNİ İYİLEŞTİREREK BÖLGEYİ DAHA YAŞANABİLİR KILMAK VE SAHİP OLDUĞU TURİZM POTANSİYELİNİ ÇEVREYLE UYUMLU BİR ŞEKİLDE HAREKETE GEÇİREREK TURİZMİN BÖLGE EKONOMİSİNDEKİ PAYINI VE ULUSAL DÜZEYDE REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRMAKTIR.


PROJEMİZİN ÖZEL AMAÇLARI ; İLÇEMİZİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK VE SOSYO-KÜLTÜREL CANLANMAYA NEDEN OLACAK , KÜLTÜR-SANAT FAALİYET VE AKTİVİTELERİNE İMKAN SAĞLACAK , BÖLGE HALKININ YASAM KALİTESİNİ İYİLEŞTİRMEYE VE İLÇE İLÇEYİ DAHA YAŞANABİLİR KILMAYA YÖNELİK BÖLGEDE İLK OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN KÜLTÜR MERKEZİNİ İLÇENİN HİZMETİNE SUNMAK.


İLÇENİN TURİZM SEKTÖRÜNDE ULUSAL VE ULUSLAR ARASI PAZARDA BÖLGENİN REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRMAK VE ALDIĞI PAZAR PAYININ ARTTIRILMASINA KATKIDA BULUNMAK AMAÇLI TURİZM POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİREBİLECEK EKONOMİK GİRDİYE DÖNÜŞTÜRECEK PINARHİSAR'DAKİ KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞI OLARAK TESCİLLİ SİVİL MİMARİ ÖRNEĞİ YAPI OLAN VE OSMANLI SON DÖNEM ÖZELLİKLERİNİ YANSITAN RESTORASYON PROJEMİZ DAHİLİNDE PINARHİSAR PRATİK KIZ SANAT OKULU'NUN YOK OLMASINI ÖNLEMEK , KENT YASAMI İÇERSİNDE KULLANILARAK KORUMAK VE BU SAYEDE YEREL KÜLTÜR MİRASINI GELEECK NESİLLERE TAŞIYARAK TANITIMI SAĞLANACAKTIR.BEKLENEN SONUÇLAR ;

- 716 m2 TESCİLLİ KORUMA ALTINDA KAPALI ALANIN RESTORE EDİLEREK TURİZME KAZANDIRILMASI. 

- 1930 m2 TESCİLLİ KORUMA ALTINDA AÇIK ÇEVRE ALANIN SOSYAL ALAN OLARAK DÜZENLENMESİ VE REHABİLİTE EDİLMESİ.

- PINARHİSAR DA BÖLGENİN İLK DEFA BİR KÜLTÜR MERKEZİ AÇILARAK HALKIN HİZMETİNE SUNULMASI.

- GENÇ NÜFUS , TÜM PINARHİSAR HALKI VE BÖLGEDEKİ KÜLTÜR SANAT VE TURİZM AMALI DERNEKLER SANATSAL VE KÜLTÜREL FAALİYET VE AKTİVİTELERE KATILMA , SUNMA , İZLEME VE ZİYARET ETME İMKANI SAĞLAMA.

- İLÇE SOSYO - KÜLTÜREL CANLILIK SAĞLANARAK DIŞ GÖÇÜN ÖNÜNE GEÇİLMESİNE KATKIDA BULUNMASI.

- PINARHİSAR İLÇE MERKEZİNDEKİ BU BİNANIN KULLANIMA AÇILMASIYLA İLÇE EMİNYETİ AÇISINDAN , GÜVEN VE HUZUR BOZUCU ÖZELLİĞİN ORTADAN KALDIRILMASI VE BU SAYEDE BU METRUK YAPININ ÖZELLİKLE GENÇLER VE ZARARLI MADDE BAĞIMLILARI TARAFINDAN KÖTÜ AMAÇLARLA KULLANIMININ ÖÜNE GEÇMEK.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.