“BÜYÜKLERİMİZ TOPLUMUMUZUN HAFIZASIDIR”

23 Mart 2021 18:07 Pınarhisar Belediyesi 637

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki büyüklerini ziyaret etti.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki büyüklerini ziyaret etti.
Gerçekleştirdiği ziyarette toplumun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan yaşlılarımızın toplumun en büyük hazinesi olduğunu ifade eden Başkan Talay, “Büyüklerimize gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir” dedi.

Yaşlılarımızın bir toplumun hem hafızası hem de kökleri olduğuna değinen Talay, aynı zamanda kuşaklar arasında bir köprü olduklarına da vurgu yaparak, “Kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi ilerleyen kuşaklara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan, kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren değerli büyüklerimizin 18 - 24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyor, hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde sağlıklı, huzurlu, afiyet dolu ömürler diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.