ÇİFTÇİLERİMİZE SU MÜJDESİ

28 Kasım 2020 19:42 Pınarhisar Belediyesi 670

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milli ekonominin temeli tarımdır.” sözünü örnek alan Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Çiftçi Parkı'nı kullanıma açtı.

Daha güzel bir Pınarhisar sözüyle yola çıkan Talay, ilçeye yarar sağlayacak projelere bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde çiftçilerin sorunlarını dinleyen Talay, çiftçilere sorunlarını çözeceğine dair söz vermişti. Bunun üzerine İhsan Talay ve ekibi sorunlar üzerinde titiz bir çalışma yapıp ‘Çiftlik Parkı’ projesini hayata geçirdi.

 

ÇİFTÇİYE KOLAYLIK SAĞLIYOR

200 metrekare alana sahip olan 'Çiftçi Parkı'na 1700 metre uzaklıktan temiz su hattı çekildi, 16 metre karelik alana iki katlı su deposu ve makina dairesi yapıldı. Bunlarla birlikte su kesintisi sırasında çiftçilerin mağdur olmaması için 15 tonluk su deposu yapılan parka, üç ayrı alana temizlik ve dolum hattı ve zirai atık konteynırı da yapılarak çiftçilere tüm kolaylığı sağlayacak donanıma sahip hale getirildi.

 

BAŞKAN TALAY ‘ÇİFTÇİ PARKI’ HAKKINDA KONUŞTU

Başkan Talay ‘ÇİFTÇİ PARKI’ hakkında “Tarımın ülkemizde çok büyük değeri var, kalkınma yolunun tarımdan geçtiği şu güzel ülkemde, çiftçimizi güçlendirmek, işleyişini kolaylaştırmak bizim asli görevimizdir.” ifadelerini kullandı.

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.