GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN 600 GÜNÜ

31 Aralık 2020 18:30 Pınarhisar Belediyesi 451

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay’ın yoğun çabası ve Başkan Vekili Bilal Çalık’ın Genel Yayın Yönetmenliği’nde yayına hazırlanan ‘Pınarhisar Bülteni’ okuyucularıyla buluştu. Başkan Talay’ın seçimden bu yana süren 600 günlük Başkanlık maratonunu, ekibiyle birlikte ilçeye kazandırdığı hizmetleri ve projelerini anlatan bülten bugüne kadar yapılan işleri anlatırken aynı zamanda Pınarhisar’ın geleceğine de ışık tutup, rehber olma niteliği taşıyor.

‘’Çok Kıymetli Pınarhisarlı Hemşehrilerim;
Pınarhisarımıza daha iyi hizmet edebilmek adına, talip olduğumuz Belediye Başkanlığı Görevini, Rabbim’in izni, sizlerin güven ve desteği ile ‘31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde başarıyla devraldık.
Hizmet ve gönül belediyeciliği anlayışı ile çıktığımız bu yolda, başta ülkemizi ve dünyamızı etkisi altına alan koronavirüs (covid-19) salgınının, deprem ve sel gibi felaketlerin olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek, hayalini kurduğumuz projelerimizi, göreve geldiğimiz 600 günlük bu kısa süre içerisinde tek tek hayata geçirmeye başladık ve geçirmeye de devam ediyoruz.
“Halka hizmet Hakk’a hizmettir” inancıyla çıktığımız bu yolda, misyonumuzu siz değerli hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu, vizyonumuzu ise birlikte yaşadığımız ve ortak değerimiz olan Pınarhisarımızın değişimi, dönüşümü ve gelişimi olarak belirledik.
Belirlediğimiz bu hedef ve inanç doğrultusunda Pınarhisarımı- zın daha gelişmiş, daha modern ve daha yaşanabilir olması gayretiyle ilçemize modern bir şehir havası katacak olan TOKİ, temiz ve konforlu bir yaşam için doğal gaz, ilçemizin trafik so- rununu ortadan kaldıracak çevre yolu, sürdürülebilir tarım ve sürdürülebilir bir çevre için Çiftçi Park, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın mutluluğu için çocuk parkları, evinde ocağı kaynamayan hemşehrilerimiz için aş evi, istihdam yaratmak ve tarımsal üretimi desteklemek amacıyla seracılık, sağlıklı yaşam için gerçekleştirdiğimiz içme ve su kuyusu sondaj çalışmalarımız, ilçemiz bayanlarına yönelik kültür gezileri, çocuk tiyatroları ve yıllarca dere mahallemizin atıl durumda kalmasına neden olan ve kanayan yarası haline gelen sit alanı probleminin ortadan kalkması, yeni kanalizasyon ve yağmur suyu hattı gibi birçok projeyle ilçemiz; başta ilimiz ve bölgemizde emin adımlarla yürüyen, ses getiren bir şehir olma yolunda ilerlemektedir.
Hakk yolunda yürüdüğümüz inancıyla imanımızdan gelen güç ve kuvvet ile sizlerden almış olduğumuz destek, yolumuza çıkan her türlü zorluğu aşmamıza muktedirdir. Bu nedenle; Pınarhisar için ‘gündüz oturmayıp gece uyumadan’ var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bilmenizi isterim.
Halka açıklığı ve hesap verilebilirliği kendimize görev edinmiş olan bizlerin, yapmış olduğumuz projeleri ve etkinlikleri daha yakından takip etmeniz, bunları okuyup incelerken, bugünlere gelmemizde emeği olan büyüklerimiz, sizler ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün ümidi olarak gördüğü gençlerimiz için emek sarf ettiğimizi bilmeniz ve hissetmeniz amacıyla ‘Pınarhisar Bülteni’ni oluşturmuş bulunmaktayız.
Güçlü yarınlarımız için Pınarhisar'ımızın yükselişini siz değerli hemşehrilerimle birlikte inşa ediyor olmanın mutluluğu ve gururu ile...
Hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.’’

İhsan TALAY

İnşaat Mühendisi

Pınarhisar Belediye Başkanı


Bu link üzerinden dergimizin pdf haline ulaşabilirsiniz ; https://pinarhisar.bel.tr/sayfa/pinarhisar-belediyesi-aylik-tanitim-ve-bilgilendirme-bulteni-aralik-2020/

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.