HUNDİ HATUN CAMİ YENİLENDİ
![HUNDİ HATUN CAMİ YENİLENDİ](/dosya/haber/730x411/hundi-hatun-cami-yenilendi.jpg)
Camii Kebir Mahallemizde 15'inci yüzyılda inşaa edilen Tarihi #Hundi Hatun Camiinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürürlüğü tarafından 2020 yılında Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan alınan rölöve, restitüsyon ve #restorasyon izinleri kapsamında aslı korunarak restorasyonu gerçekleşti.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Yaklaşık 2 Milyon 678 bin TL bütçe ile restorasyonu tamamlanan Hundi Hatun Camii vatandaşların #ibadetine açıldı.
"Her kim Allah rızası için bir #mescit inşa ederse, Allah Teâlâ da ona cennette bir köşk inşa eder.”
Hayırlı Cumalar.