Pınarhisar Atatürk Kültür Merkezimizde Taş yapıların hafızası Konulu Sergi açılışı gerçekleşti

20 Ekim 2021 13:25 Pınarhisar Belediyesi 332

AB Başkanlığı’nın Interreg – IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İş Birliği Programı’nın İkinci Teklif Çağrısı kapsamında Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Haskovo Tarih Müzesi iş birliğinde, “Kültürel Hazine Evi” isimli projesi doğrultusunda uygulanan “Taş Yapıların Hafızası” maket ve “Kırklareli – Haskovo Sınır Ötesi Ortak Kültürel Tarih Mirasımız” isimli fotoğraf sergisi Atatürk Kültür Merkezimizde açıldı
Açılışa İlçe Kaymakamımız Sn. Mehmet Kılıç , Belediye Başkanımız Sn. İhsan Talay, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Şen, İçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı, İlçe Başkanımız Hicret Şamil Karasu ve İlçe Kütüphane Müdürümüz katıldı.
Başkan Talay Yaptığı açıklamada;
"25 Ekim Pazartesi gününe kadar tüm vatandaşlarımıza açık olacak sergide #Kırklareli ve #Haskovo illerinde yer alan birbirinden eşsiz 20 tarihi yapının 3 boyutlu maketiyle fotoğrafları yer alıyor.
Taş yapıların hafızası ortak kültürümüz, ortak geçmişimizdir. Tüm hemşehrilerimizin bu tarihi Sergimizi gelip görmelerini tavsiye ediyorum"dedi.
  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.