PINARHİSAR SAĞLIKTA DA GELİŞİYOR

06 Ocak 2021 21:32 Pınarhisar Belediyesi 643

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Erdemir ile Ankara'da görüştü. Görüşme sonucunda Başkan Talay, 17 ilde 34 adet kullanıma açılacak '112 Acil İstasyonu' projesinde 1 istasyonun da Pınarhisar'a yapılacağını bildirdi. İstasyon 60 gün içerisinde Pınarhisarlıların hizmetine sunulacak.

Yaptığı görüşme sonucunda Dere Mahallesi'nde kurulacak istasyon için değerlendirmelerde bulunan Başkan Talay, "Uzun zamandan beri Cumhuriyet Meydanı'nda kiracı olarak hizmet vermeye çalışan 112 acil servisimiz, artık yerlimiz olarak daha hızlı ve geniş kapsamda hizmet vermeye başlayacak" dedi. Bir hafta içerisinde yer teslimininin tamamlanacağını da duyuran Talay "Yer tesliminden itibaren 60 gün sonra inşaatı bitirip faal olarak hizmetinize sunacağız. 112 Acil İstasyonumuz bütün hemşerilerimize hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu. Başkan Talay, sağlık alanında devrim niteliğinde değişmeler yapan ve ülkeye güzel bir sağlık alt yapısı kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ederken "Konuya katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey daha sağlıklı bir Pınarhisar için” diyerek ifadelerine son verdi.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.