PINARHİSAR YEŞİLE DOYACAK

27 Temmuz 2021 17:17 Pınarhisar Belediyesi 613

Pınarhisar Belediyesi, son 1 buçuk yıl içerisinde Pınarhisar’a 5 adet yeni park, 2 adet çiftçi parkı ve 3 adet yaşam alanı kazandırdı.

İlçenin gelişimine endeksli olarak faaliyetlerini sürdüren Pınarhisar Belediyesi, dur durak bilmeden yeni yaşam alanları ve parklar oluşturmaya devam ediyor. Her yıl Pınarhisar’a önemli oranda yeşil alan kazandırıp, kişi başına düşen yeşil alan oranını artırmayı hedefleyen Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, bu doğrultuda Beylik Mahallesi’nde bulunan Yeni Cami yanına 3450 metrekare alana yeni yaşam alanı için çalışmalara başladı.

Oluşturulacak yeni yaşam alanında futbol, basketbol, voleybol sahaları, 5 adet kamelya, çocuk oyun alanı, ücretsiz internet, 24 saat canlı kamera izlemesi ve 6 adet ticari dükkan yapılacak ve bu alanda yürüyüş alanı ve fitness alanı da yer alacak. Başkan Talay, Pınarhisar’ın yeşil alan oranına katkı sağlayacak yeni yaşam alanı ile ilgili “İlçemize şimdiden hayırlı olsun” mesajı verdi.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.