PINARHİSAR’DA AFET VE ACİL DURUM TOPLANMA ALANLARI

25 Şubat 2021 12:30 Pınarhisar Belediyesi 918

Pınarhisar’da bulunan 8 farklı noktadaki “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı”na Pınarhisarlı vatandaşlar e-devlet üzerinden ulaşabilir ve karekod uygulaması sayesinde alanlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

AFAD-Kırklareli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğü koordinesinde; Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile yapılan çalışmaların ardından, Pınarhisar’da bulunan 8 farklı noktaya “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı” oluşturuldu ve toplanma alanı levhalarının dikim işlemleri de tamamlandı.
Belirlenen bu yerler, afet sonrasında veya herhangi bir tehlike anında vatandaşlar tarafından acil toplanma alanı olarak kullanabilecek. Deprem sonrası artçı sarsıntılar devam edeceğinden, yetkililerin “Evinize girebilirsiniz” talimatı verilene kadar bu alanlarda bulunulması önem arz ediyor.

E-DEVLET VE KAREKOD UYGULAMALARI

Vatandaşlar; Pınarhisar Belediyesi resmi web sitesinden toplanma alanlarını öğrenebilecekleri gibi e-devlet hizmetini kullanarak “Acil Toplanma Alanı”nın sorgulanması halinde mahallesinde bulunan toplanma alanlarını öğrenebilecek. Ayrıca tabela üzerinde bulunan karekod yardımı ile de toplanma alanı hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.
Toplamda 8 adet olan “Pınarhisar Toplanma Alanı”nın listesi şöyle:

1 – 19 Evler İlköğretim Okulu
2 – Festival Alanı
3 – Kültür Merkezi
4 – Koloğlu İlköğretim Okulu
5 – Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu
6 – İmam Hatip Lisesi
7 – Anadolu Lisesi
8 – Meslek Yüksek Okulu

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.