PINARHİSAR’IN ALTYAPISINA KÖKTEN ÇÖZÜM

23 Haziran 2021 17:41 Pınarhisar Belediyesi 569

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, gerçekleştirdiği Ankara Ziyareti kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ile bir araya gelerek Pınarhisar’da gerçekleştireceği alt yapı hamleleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Temmuz ayında ilk kazmanın vurulacağı proje ile Pınarhisarlılar, 61 bin metre içme suyu, 14 bin metre kanalizasyon ve 8 bin metre yağmur suyu hattı ile buluşacak. Yakın zamanda İller Bankası tarafından 50 Bin TL civarında ihaleye çıkan İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu projesi ile Bakan Yardımcısı Demirtaş da yakından ilgilendi. Kısa sürede hayata geçen projeyle birlikte Pınarhisar’da sel baskınları, içme suyu kaynaklarında bulanma ve kanalizasyon tıkanmaları gibi sorunlar son bulacak.

Başkan Talay gerçekleştirdiği bu görüşme sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’a Pınarhisar adına şükranlarını sundu.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.