Pınarhisar'ın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı.

08 Kasım 2019 13:02 Pınarhisar Belediyesi 1858

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay, Pınarhisar Kaymakamı Sn. Soner Divli, Kırklareli Milletvekili Sn. Selahattin Minsolmaz, Garnizon Komutanı Sn. Ömer Topaloğlu ile birlikte Pınarhisar'ın Kurtuluşu'nun 97.Yıldönümü kutlamalarına katıldı.

Sn. Talay konuşmasında:
"Kurtuluş Bayramımız bizlere ve gelecek nesillere kalan, ders alınabilecek en büyük mirastır.
Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın değerini ve kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Her türlü yokluk ve sıkıntılara rağmen, azların çoklara galip geldiği bir inançla destan yazan ecdadımızı hafızalarımıza kazımalıyız.

Değerli Hemşehrilerim, bu ülke çok büyük fedakarlıklarla, 2200 yıllık geçmişimizle, nasıl ki bu coğrafyada toprağımıza sahip çıkıp koruduysak, aynı inanç ve azimle Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

Ulu Önder’in gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedeflerimize ve Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru adım adım yürürken, çağdaş ve modern dünyada söz sahibi olan Türkiye için bıkmadan usanmadan çalışacağız.

Tarihsel değeri ve coğrafi yapısıyla, doğal güzellikleri ve müstesna insanlarıyla, altyapı, sosyal alanları ve etkinlikleriyle, çocuklarımızın, kadınlarımızın ve yaşlılarımızın daha müreffeh bir ortamda yaşadığı, bölgemizde bir cazibe merkezi haline gelecek olan İlçemiz için gecemizi gündüzümüze katıp tüm belediye personellerimizle çalışıyoruz.

İçimizdeki hizmet sevdasıyla, vatandaşlarımızın en küçük talebine koşa koşa gitmekten, sıkıntılarını gidermekten, sevinçleri yada hüzünlerini paylaşmaktan, samimiyet ve şeffaflık çizgisinde hizmet sunmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Pınarhisar’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Kurtuluş Bayramımız Kutlu Olsun!" ifadelerini belirtti.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.