SİT ALANINA KALDIĞI YERDEN DEVAM

11 Aralık 2020 13:03 Pınarhisar Belediyesi 702

Pandemi sebebiyle askıya alınan ‘Sit Alanı’ projesi için Ankara’dan güzel haberler geldi.

2008 yılından beri Pınarhisar için büyük bir problem olan ‘Sit Alanı’ eksikliği, Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay için göreve geldiği ilk günden beri çözülmesi gereken bir sorun olmuştur. Bu konu hakkında ummalı bir çalışma yürüten Talay, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinden olumlu sonuçlarla döndü. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, Kültür Bakanlığı Genel Müdürü Yardımcısı Birol İnceciköz ve Daire Başkanı Gökhan Bozkurtlar ile toplantı gerçekleştiren Talay, ‘Sit Alanı Ruhsatı’ için oldukça olumlu ilerlemeler kaydetti.

NİHAİ KARAR BİR AY SONRA

Ankara görüşmesinden dönen Talay, yaptığı açıklamada; “Teknik ekibimiz ve şahsımın yoğun çabası ile konunun ilçemiz için zaruriyesi ve aciliyeti vurgulanmış olup, önümüzde ki ilkbahar için ruhsat izini alınmıştır. Ancak bir ay sonra olacak olan görüşmede bu konu kesinliğe kavuşucaktır. Her şey daha gelişmiş bir Pınarhisar için.” ifadelerinde bulundu.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.