Sn. İhsan Talay'ın 19 Mayıs Tebrik Mesajı

19 Mayıs 2020 01:32 Pınarhisar Belediyesi 800

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Sn. Talay;
"Bugün, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yıldönümü!

Bugün, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür. 

Bugün, esareti kabul etmeyen, özgürlüğünden vazgeçmeyen, zulme boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'da tutuşturduğu meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. 

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyetin emanet edildiği Gençliğe duyulan güvenin bir göstergesidir.

İstikbalimizin teminatı olan, İstiklal şuuruyla yetişen gençlerimiz, tarihlerine ve milli değerlerine bağlılıkları ve donanımlı olmaları sayesinde, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımada mihenk taşı olma görevini her daim üstleneceklerdir.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Unutma!
Sen Gençsin, Güç Sensin!" ifadelerini belirtti.

  • Etiketler
T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.