İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz 2019 11:29 Pınarhisar Belediyesi 953

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Günü kapsamında, Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay İlçemize gelen Kırklareli Vali Yardımcısı Sn. Bekir Sıtkı Kocakundakçı ile Cevizköy Şehitliğini ziyaret ettiler. Bu ziyaretle başlayan anma etkinlikleri, Kuran Tilaveti ve ardından Şehit Gazi yakınlarıyla buluşma programıyla devam etti. 

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay, Kırklareli Vali Yardımcısı Sn. Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Garnizon Komutanı Sn. Ömer Topaloğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Hüsnü Uz'un katılımlarıyla Merkez Camii'de 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif ve dualar okundu.

 Şehitlerin anısına fidan dikimi programı gerçekleştirildi. 

Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü'nden sonra başlayan sahne etkinlikleri, Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay'ın konuşmaları, Kırklareli Vali Yardımcısı Sn. Bekir Sıtkı Kocakundakçı'nın konuşmaları, şiirlerin okunması, özel kros yarışması birincilerine ödül verilmesi, Kuran Tilaveti ve dualar, sinevizyon gösterimi, tüm camiilerden sela okunması ve demokrasi nöbeti ile sona erdi.

Belediye Başkanı Sn. İhsan Talay 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir bildiri yayınladı:

 

Binlerce yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda nice savaşlar, nice felaketler, nice sıkıntılar yaşadık. Ve her seferinde bu sıkıntıların üstesinden gelip vatanımıza, toprağımıza ve coğrafyamıza sahip çıktık.

Ulu  Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yaktığı bağımsızlık ateşinin, devletimizin özgürlük mücadelesinin son noktası diye düşündük. Aradan geçen 100 yıla rağmen huzur içinde yaşadığımız güzel ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya uğradık.

Milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yuvalanmış, aydınlık geleceğimize darbe vurmak isteyen hainler taarruza geçmiş, milletin sahibi olduğu namluları o karanlık gecede, yine ne acıdır ki bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

Şerefli üniformaları bedenleriyle kirleten hainler, tanklarla onlarca vatandaşımızı şehit etmiş, yaralamışlardır. Yaşlısı, genci, kadını, erkeği, sağcısı, solcusu koca bir yumruğa dönüşen halkımızın iradesi darbecilerin tanklarını, helikopterlerini, silahlarını yerle yeksan etmiştir.

Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına cevap vererek sokakları ve meydanları doldurmuş, yarınlarımıza darbe vurmak isteyen karanlık güçlere darbe yapmıştır.

Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, Milletimiz 21. Yüzyılda da yeniden tarih yazmış tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir. 1071’de Malazgirt’te bu toprakları vatan bilip sahiplenen Türk Milleti bu konuda tavrını,  kararlılığını, ve gücünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz “Çiğnense cihan, çiğnetmem yurdumu” diyerek şehadete koşan Kahramanların Zaferidir!

15 Temmuz ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sela seslerinin gecesidir!

15 Temmuz vatanı, bayrağı, devleti ve milleti için canından geçenlerin dünyaya haykırdığı gündür!

Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiş ve 15 Temmuz öncesinden daha güçlü bir konuma erişmiştir.

Bu cennet vatan için, vücutlarını silahlara siper eden, tankların üstüne korkusuzca koşan, ölümü göze alan şehitlerimiz ve gazilerimiz, dirayet ve cesaretleriyle şüphesiz ki, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Tarihin şerefli sayfalarına adını yazdıran şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize Yüce Allah’tan şifalar diliyoruz.

Vatan Size Minnettar!

Üstad’ın dediği gibi: “Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır."

Saygılarımla

 

 

T.C. Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Kırklareli ili Pınarhisar Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Pınarhisar Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

Pınarhisar Belediyesi

Camiikebir Mah. Erol Olgaçlı Cad.No:24
39300 Pınarhisar / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.